Bakan Albayrak: Türbülanstan çıktık...

"17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik"

Albayrak "Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik" açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 12 aylık cari fazlanın 538 milyon dolar olmasına dair, "Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık" değerlendirmesi yaptı.

Albayrak Twitter'dan cari rakamlara ilişkin olarak açıklamada bulundu. "17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik" diyen Albayrak şu tweet'leri paylaştı:

"Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik."

"Katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız."

  

BENZER İÇERİKLER